Ideální místo na svatbu

02. Zaří 2021 20:58
Svatební místa

Místo na svatbu

Jak vybrat místo na svatbu? To je zcela jistě otázka, kterou si klade mnoho z vás. My se vám v tomto článku pokusíme s výběrem svatebního místa pomoci.

Jedním z nejdůležitějších kritérií pro výběr vhodného místa je zcela jistě rozpočet. Jestli víte, kolik chcete za pronájem místa na svatbu zaplatit a víte, kolik hostů pozvete, výběr se Vám ihned zúží.

Vybírat můžete z velice populárních svatebních statků, stodol, penzionů, zámků a mnohých dalších. Důležité však je místa ještě před svatbou navštívit a vybrat to, které je pro vaši svatbu vámi vysněné.

Pokud si v tomto uděláte jasno, můžete se pustit do výběru. Důležitá jsou ale i další kritéria, proto je dobré klást si následující otázky:

 

• Kde chcete, aby se svatební místo nacházelo? Na výběr máte nejrůznější lokality. Statky v přírodě či penziony blízko centru města

• Kde má probíhat svatební obřad? Svatební obřad můžete mít přímo v místě, kde bude probíhat svatební hostina.  Případně můžete právě místo na svatbu (hostinu) vybírat v blízkosti vašeho vysněného kostela či zámku, kde proběhne obřad.

• Potřebujete na místě ubytování pro hosty? Pokud ano, pro kolik hostů? Mnoho svatebních míst právě možnost ubytování nabízí, v některých případech však ne v dostatečných kapacitách. Někteří svatebčané naopakubytování vůbec nevyžadují.

• Budete si chtít zajistit vlastní dodavatele a catering? Chcete, aby všechny tyto starosti šly mimo vás? Variant svatebních míst je mnoho. Někde je možné svatbu zajistit od A až do Z, na některých místech vám nabídnou pouze pronájem prostor.
 

Svatba na jednom místě

V současné době je jednou z nejoblíbenějších variant právě svatba, kde je vše zajištěno na jednom místě. Právě takovéto místo zajistí plynulý průběh svatby bez zbytečného čekání. Zejména u větších svateb je tato možnost volena nejčastěji. Skvělé je, že se takto dá vyhnout přejíždění, a tak i prodlevám a celý program plynule navazuje.

 

Svatba v přírodě

Pokud máte rádi přírodu může pro vás být ideální místo na louce či u zatopeného lomu. V představivosti se meze nekladou. Vše je potřeba dobře promyslet a zajistit veškeré zázemí a stany do kterých se hosté budou moci schovat při nepřiznivém počasí.

Další možností je uskutečnění obřadu v přírodě, a poté přesun do komfortnějších vnitřních prostor. Co si budeme povídat, počasí je nevyzpytatelné a někdy je potřeba i během července obléct teplý svetřík.

 

Svatba na sportovišti

Pro milovníky sportu, třeba závodní hráče přichází netradiční možnost, třeba svatebního obřadu na golfovém hřišti, nebo tenisovém kurtu. Spoustu sportovních lokalit má navíc dostatečné zázemí, které se jistě hodí i pro večerní program.

 

Jak svatební místo najít?

To je otázka, kterou jsme si často kladli, a rádi bychom vámna ni odpověděli prostřednictvím našemu webu www.svatbavcesku.cz. Právě zde, naleznete ověřená místa s recenzemi. Navíc si můžete kritéria vyfiltrovat dle vašich požadavků a ušetřit tak spoustu času.

 

Pokud máte vybráno, doporučujeme vám projít si následující otázky, na které je vhodné se při návštěvě svatebních míst ptát:

 

• Co vše obsahuje cena pronájmu?
• Koná se den před vaší svatbou jiná svatba? Je možnost pronajmout prostor na více dní?
• Co je připraveno v rámci cateringu a co je možné si donést?
• Do kolika hodin je možné svatbu slavit?
• Kolik stojí parkování?
• Jaký personál bude svatbu zajišťovat a obsluhovat hosty?
• Je možné uskladnit dort a sladké zákusky apod.?
• Je třeba zaplatit nějaké další poplatky?
 

Hned, jak budete mít všechny otázky zodpovězené dle vašich přání, můžete místo zarezervovat a pustit se do shánění dalších dodavatelů na vaši vysněnou svatbu. ?